HF115F-H/024-1ZS1A
HONGFA
HONGFA 45285075010
image shown is a representation only
HF115F-H/024-1ZS1A
Description: POWER THT 24DC 10A 1CO Supplier: Hongfa Europe GmbH Matchcode: HF115FH0241ZS1A Rutronik No.: REL9712 Unit Pack: 1000 MOQ: 1000 Packaging: BOX
Coil voltage
24 V
Coil type
MONOSTABL
Coil resistance
2304 Ohm
P(N) coil
250 mW
Switch current
10 A
Switch volt[AC]
250 V[AC]
Switch volt[DC]
300 V[DC]
Contact materia
AGSNO2
Switch freq.
0 MHz
Length
29 mm
Width
12.7 mm
Height
15.7 mm
Isol. voltage
0 kV
Protection clas
Diameter
0 mm