HF105F-1/024D6-1ZSTF
HONGFA
HONGFA 45286890070
image shown is a representation only
HF105F-1/024D6-1ZSTF
Description: POWER THT 24DC 30A 1CO Supplier: Hongfa Europe GmbH Matchcode: HF105F10241ZSTF Rutronik No.: REL9414 Unit Pack: 400 MOQ: 400 Packaging: TRAY
Coil voltage
24 V
Coil resistance
155 Ohm
P(N) coil
900 mW
Switch current
30 A
Switch volt[AC]
277 V[AC]
Switch volt[DC]
28 V[DC]
Contact materia
AGSNO2
Length
32.3 mm
Width
27.1 mm
Height
20 mm