RF2-03GA-T-00-50-G
ADAM TECH
RF2-03GA-T-00-50-G
Find Alternatives
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
No.of contacts
01
Contact style
FEMALE
Termin.style
THT
Contact plating
GOLD
Orientation
RIGHTANGLE
Current rating
0.00 A
Voltage rating
00 V
Series
RF2
Oper.temp.min.
+00 °C
Oper.temp.max.
-00 °C
Feature funct.
50 Ohm