15SH-A1-06-TS-SMT-T/R
ADAM TECH
15SH-A1-06-TS-SMT-T/R
Description: 06P HEADER VERTICAL 1,50mm Supplier: ADAM TECH Matchcode: 15SHA106TSSMTTR Rutronik No.: CONN6834 Unit Pack: 5000 MOQ: 5000 Packaging: REEL
No.of contacts
06
Contact pitch
1.50 mm
Termin.style
SMT
Orientation
RIGHTANGLE
Current rating
1.00 A
Voltage rating
125 V
Oper.temp.min.
-25 °C
Oper.temp.max.
85 °C
Family
W-T-B
Brand
WAFER
Automotive
NO
RoHS Status
RoHS-conform
Packaging
REEL
ECCN
EAR99
Customs Tariff No.
Country
China
ABC-Code
B
Supplier Lead time
20 weeks
Request or order:
Please login
On request
On request
Rutronik24 e-commerce is for corporate customers and organisations only.
Alternatives
Amphenol CS
AMPH CS 10175353-0611LF
10175353-0611LF
Electromechanical Components
  • 06P DUAL ROW R/A THT HEADER...
  • Packaging: TRAY
New Product
Amphenol CS
AMPH CS 10175354-0611LF
10175354-0611LF
Electromechanical Components
  • 06P DUAL ROW VERT THT...
  • Packaging: TRAY
New Product
PRECIDIP
PRECIDIP 450-10-206-00-006101
  • 06P PH ST 2R 2.54MM LOW...