CC1206JKNPOCBN102
YAGEO
YAGEO CC1206JKNPOCBN102
image shown is a representation only
CC1206JKNPOCBN102
Description: KC 1,0nF 1206 5% 1000V NP0 Supplier: YAGEO Matchcode: KC1,0N1206NP01K0J NORM Rutronik No.: KKH2068 Unit Pack: 3000 MOQ: 3000 package: 1206 Packaging: REEL BLI
Find Alternatives
C(N)
1n F
Dielectric
NP0
V(N)
1000 V
Tolerance
5%
T(A) min
-55 °C
T(A) max
+125 °C
Bendingstrength
1 mm
Length
3.2 mm
Diameter/width
1.6 mm
Height
1.25 mm
Tape type
7 inch
Tape width
8 mm
Tape pitch
4 mm