GRM31BR73A102KW01L
MURATA
MURATA GRM31BR73A102KW01L
image shown is a representation only
GRM31BR73A102KW01L
Description: KC 1,0nF 1206 10% 1000V X7R Supplier: MURATA Matchcode: KC1,0N1206X7R1K0K NORM Rutronik No.: KKK19129 Unit Pack: 3000 MOQ: 12000 package: 1206 Packaging: REEL BLI
Find Alternatives Datasheet
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
C(N)
1n F
Case size
1206
Dielectric
X7R
V(N)
1000 V
Tolerance
10%
Product status
PRODUCTION
Design / type
STANDARD
Purpose of use
COMMERCIAL
T(A) min
-55 °C
T(A) max
+125 °C
Bendingstrength
1 mm
Termination
NISN
Length
3.2 mm
Diameter/width
1.6 mm
Height
1.25 mm
Tape type
7 inch
Tape width
8 mm
Tape pitch
4 mm