CC0805KRX7RBBB332
YAGEO
YAGEO CC0805KRX7RBBB332
image shown is a representation only
CC0805KRX7RBBB332
Description: KC 3,3nF 0805 10% 500V X7R Supplier: YAGEO Matchcode: KC3,3N0805X7R500K NORM Rutronik No.: KKH1170 Unit Pack: 4000 MOQ: 20000 package: 0805 Packaging: REEL PAP
Find Alternatives Datasheet
C(N)
3,3n F
Dielectric
X7R
V(N)
500 V
Tolerance
10%
T(A) min
-55 °C
T(A) max
+125 °C
Bendingstrength
1 mm
Length
2 mm
Diameter/width
1.25 mm
Height
0.85 mm
Tape type
7 inch
Tape width
8 mm
Tape pitch
4 mm
Packaging
REEL PAP
Country
Taiwan
ABC-Code
C
Supplier Lead time
28 weeks
Alternatives
SAMWHA
SAMWHA CS3216X7R332K102NRE
CS3216X7R332K102NRE
Passive Components
  • KC 3,3nF 1206 10% 1000V X7R