GRM31BR72J332KW01L
MURATA
MURATA GRM31BR72J332KW01L
image shown is a representation only
GRM31BR72J332KW01L
Description: KC 3,3nF 1206 10% 630V X7R Supplier: MURATA Matchcode: KC3,3N1206X7R630K NORM Rutronik No.: KKS2737 Unit Pack: 3000 MOQ: 15000 package: 1206 Packaging: REEL BLI
Find Alternatives Datasheet
C(N)
3,3n F
Dielectric
X7R
V(N)
630 V
Tolerance
10%
Product status
PRODUCTION
T(A) min
-55 °C
T(A) max
+125 °C
Bendingstrength
1 mm
Length
3.2 mm
Diameter/width
1.6 mm
Height
1.25 mm
Tape type
7 inch
Tape width
8 mm
Tape pitch
4 mm
Packaging
REEL BLI
Country
Singapore
ABC-Code
C
Supplier Lead time
18 weeks
Alternatives
SAMWHA
SAMWHA CS3216X7R332K102NRE
CS3216X7R332K102NRE
Passive Components
  • KC 3,3nF 1206 10% 1000V X7R