CC0805KKX7R0BB473
YAGEO
YAGEO CC0805KKX7R0BB473
image shown is a representation only
CC0805KKX7R0BB473
Description: KC 47nF 0805 10% 100V X7R Supplier: YAGEO Matchcode: KC47N0805X7R100K NORM Rutronik No.: KKK24312 Unit Pack: 3000 MOQ: 24000 package: 0805 Packaging: REEL BLI
Find Alternatives Datasheet
C(N)
47n F
V(N)
100 V
Tolerance
10%
Dielectric
X7R
T(A) min
-55 °C
T(A) max
+125 °C
Bendingstrength
1 mm
Length
2 mm
Diameter/width
1.25 mm
Height
1.25 mm
Tape type
7 inch
Tape width
8 mm
Tape pitch
4 mm
Packaging
REEL BLI
Country
Taiwan
Supplier Lead time
20 weeks
Alternatives
SAMSUNG Electro-Mechanics
SAMSUNG EM CL21B473KCFNNNE
CL21B473KCFNNNE
Passive Components
  • KC 47nF 0805 10% 100V X7R
  • package: 0805
  • Packaging: REEL BLI
Topseller
YAGEO
YAGEO CC0805JRX7R9BB473
CC0805JRX7R9BB473
Passive Components
  • KC 47nF 0805 5% 50V X7R