CL21B473KCFNNNE
SAMSUNG EM
SAMSUNG EM CL21B473KCFNNNE
image shown is a representation only
CL21B473KCFNNNE
Description: KC 47nF 0805 10% 100V X7R Supplier: SAMSUNG Electro-Mechanics Matchcode: KC47N0805X7R100K NORM Rutronik No.: KKK20957 Unit Pack: 2000 MOQ: 2000 package: 0805 Packaging: REEL BLI
C(N)
47n F
V(N)
100 V
Tolerance
10%
Dielectric
X7R
T(A) min
-55 °C
T(A) max
+125 °C
Bendingstrength
1 mm
Length
2 mm
Diameter/width
1.25 mm
Height
1.25 mm
Tape type
7 inch
Tape width
8 mm
Tape pitch
4 mm
Packaging
REEL BLI
Prices
Alternatives
YAGEO
YAGEO CC0805JRX7R9BB473
CC0805JRX7R9BB473
Passive Components
  • KC 47nF 0805 5% 50V X7R