CC0603MRX5R5BB476
YAGEO
YAGEO CC0603MRX5R5BB476
image shown is a representation only
CC0603MRX5R5BB476
Description: KC 47µF 0603 20% 6,3V X5R Supplier: YAGEO Matchcode: KC47U0603X5R6,3M NORM Rutronik No.: KKH3101 Unit Pack: 4000 MOQ: 4000 package: 0603 Packaging: REEL PAP
Find Alternatives
C(N)
47µ F
Dielectric
X5R
V(N)
6.3 V
Tolerance
20%
T(A) min
-55 °C
T(A) max
+85 °C
Bendingstrength
1 mm
Length
1.6 mm
Diameter/width
0.8 mm
Height
0.8 mm
Tape type
7 inch
Tape width
8 mm
Tape pitch
4 mm
Taiwan
ABC-Code
B
Supplier Lead time
66 weeks
Prices
Alternatives
SAMSUNG Electro-Mechanics
SAMSUNG EM CL10A476MQ8QRNC
CL10A476MQ8QRNC
Passive Components
  • KC 47µF 0603 20% 6,3V X5R