GRM188D70E476ME01D
MURATA
MURATA GRM188D70E476ME01D
image shown is a representation only
GRM188D70E476ME01D
Description: KC 47µF 0603 20% 2,5V X7T Supplier: MURATA Matchcode: KC47U0603X7T2,5M NORM Rutronik No.: KKH3391 Unit Pack: 4000 MOQ: 8000 package: 0603 Packaging: REEL PAP
Find Alternatives
C(N)
47µ F
Dielectric
X7T
V(N)
2.5 V
Tolerance
20%
T(A) min
-55 °C
T(A) max
+125 °C
Bendingstrength
1 mm
Length
1.6 mm
Diameter/width
0.8 mm
Height
0.8 mm
Tape type
7 inch
Tape width
8 mm
Tape pitch
4 mm
Supplier Lead time
18 weeks
Alternatives
SAMSUNG Electro-Mechanics
SAMSUNG EM CL10A476MQ8QRNC
CL10A476MQ8QRNC
Passive Components
  • KC 47µF 0603 20% 6,3V X5R