CC0603KPX7R9BB152
YAGEO
YAGEO CC0603KPX7R9BB152
image shown is a representation only
CC0603KPX7R9BB152
Description: KC 1,5nF 0603 10% 50V X7R Supplier: YAGEO Matchcode: KC1,5N0603X7R050K NORM Rutronik No.: KKK27431 Unit Pack: 15000 MOQ: 120000 package: 0603 Packaging: REEL PAP
C(N)
1,5n F
V(N)
50 V
Tolerance
10%
Dielectric
X7R
T(A) min
-55 °C
T(A) max
+125 °C
Bendingstrength
1 mm
Length
1.6 mm
Diameter/width
0.8 mm
Height
0.8 mm
Tape type
13 inch
Tape width
8 mm
Tape pitch
4 mm
Country
Taiwan
Alternatives
SAMSUNG Electro-Mechanics
SAMSUNG EM CL10B152KB8NNNC
CL10B152KB8NNNC
Passive Components
  • KC 1,5nF 0603 10% 50V X7R
  • package: 0603
  • Packaging: REEL PAP
Topseller
SAMSUNG Electro-Mechanics
SAMSUNG EM CL10C152JB8NNNC
CL10C152JB8NNNC
Passive Components
  • KC 1,5nF 0603 5% 50V NP0