GRM1885C1H152JA01D
MURATA
MURATA GRM1885C1H152JA01D
image shown is a representation only
GRM1885C1H152JA01D
Description: KC 1,5nF 0603 5% 50V NP0 Supplier: MURATA Matchcode: KC1,5N0603NP0050J NORM Rutronik No.: KKK17154 Unit Pack: 4000 MOQ: 4000 package: 0603 Packaging: REEL PAP
Find Alternatives Datasheet
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
C(N)
1,5n F
V(N)
50 V
Case size
0603
Tolerance
5%
Dielectric
NP0
Product status
PRODUCTION
Design / type
STANDARD
Purpose of use
COMMERCIAL
T(A) min
-55 °C
T(A) max
+125 °C
Bendingstrength
1 mm
Termination
NISN
Length
1.6 mm
Diameter/width
0.8 mm
Height
0.8 mm
Tape type
7 inch
Tape width
8 mm
Tape pitch
4 mm
Packaging
REEL PAP
Automotive
NO
RoHS Status
RoHS-conform
Package
0603
Style
CHIP
ECCN
EAR99
Customs Tariff No.
Country
Japan
ABC-Code
C
Supplier Lead time
19 weeks
Request or order:
Please login
Rutronik24 e-commerce is for corporate customers and organisations only.
Prices
Alternatives
SAMSUNG Electro-Mechanics
SAMSUNG EM CL10C152JB8NNNC
CL10C152JB8NNNC
Passive Components
  • KC 1,5nF 0603 5% 50V NP0
  • package: 0603
  • Packaging: REEL PAP
Topseller
SAMSUNG Electro-Mechanics
SAMSUNG EM CL10B152KB8NNNC
CL10B152KB8NNNC
Passive Components
  • KC 1,5nF 0603 10% 50V X7R