ILHB0805ER251V
VISHAY
VISHAY ILHB0805ER251V
image shown is a representation only
ILHB0805ER251V
Description: ILHB 0805 250R/100MHz 3A Supplier: VISHAY Matchcode: FEC250R0805 Rutronik No.: FE3882 Unit Pack: 4000 MOQ: 8000 Packaging: REEL
Find Alternatives Datasheet
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
Mounting
SMD
Design size
0805
Impedance Z
250 Ohm
Testfrequency
100 MHz
Current I
3000 mA
DCR
0.04 Ohm
T(A)min
-55 °C
T(A)max
125 °C
Tolerance
25 %