MMZ1608R102CT
TDK
TDK MMZ1608R102CT
image shown is a representation only
MMZ1608R102CT
Description: MMZ1608R 1000R 400mA Rdc=0,45R Supplier: TDK Matchcode: FEC1000R0603 Rutronik No.: FE2172 Unit Pack: 4000 MOQ: 4000 Packaging: REEL
Find Alternatives Datasheet
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
Mounting
SMD
Design size
0603
Impedance Z
1000 Ohm
Testfrequency
100 MHz
Current I
400 mA
DCR
0.45 Ohm
Length
1.6 mm
Width
0.8 mm
Height
0.8 mm
Tolerance
25 %