NLFV32T-470K-EF
TDK
NLFV32T-470K-EF
Description: NLFV32T 47uH 90mA 10% WWT Supplier: TDK Matchcode: INDC47U1210 Rutronik No.: IND17669 Unit Pack: 2000 MOQ: 2000 Packaging: REEL
Find Alternatives
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
Inductance
47 µH
Mounting
SMD
Design size
1210 Inch
Current rated
90 mA
Tolerance
10 %
Technology
WIREWOUND
R(DC)typ.
0.85 Ohm
R(DC)max.
1.02 Ohm
Test frequency
2.52 MHz
Design
FERRITE
Enclosure type
SHIELDED
T(A)min
-40 °C
T(A)max
105 °C