MPZ2012S331ATD25
TDK
TDK MPZ2012S331ATD25
image shown is a representation only
MPZ2012S331ATD25
Description: MPZ2012 330R 2,5A 25% Rdc=0,05R Supplier: TDK Matchcode: FEC330R0805 Rutronik No.: FE4520 Unit Pack: 4000 MOQ: 4000 Packaging: REEL
Find Alternatives Datasheet
Design size
0805
Impedance Z
330 Ohm
Testfrequency
100 MHz
Current I
2500 mA
DCR
0.05 Ohm
Length
2 mm
Width
1.25 mm
Height
0.85 mm
T(A)min
-55 °C
T(A)max
125 °C
Tolerance
25 %