MPZ1608S181ATDH5
TDK
TDK MPZ1608S181ATDH5
image shown is a representation only
MPZ1608S181ATDH5
Description: MPZ1608 180R 2A 25% Rdc=0,05R Supplier: TDK Matchcode: FEC180R0603 Rutronik No.: FE4072 Unit Pack: 4000 MOQ: 4000 Packaging: REEL
Find Alternatives
Impedance Z
180 Ohm
Testfrequency
100 MHz
Current I
2000 mA
DCR
0.05 Ohm
Length
1.6 mm
Width
0.8 mm
Height
0.8 mm
T(A)min
-55 °C
T(A)max
125 °C