MPZ1608R391ATA00
TDK
TDK MPZ1608R391ATA00
image shown is a representation only
MPZ1608R391ATA00
Description: MPZ1608 390R 1,2A 25% Rdc=0,12R Supplier: TDK Matchcode: FEC390R0603 Rutronik No.: FE3075 Unit Pack: 4000 MOQ: 4000 Packaging: REEL
Find Alternatives
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
Mounting
SMD
Design size
0603
Impedance Z
390 Ohm
Testfrequency
100 MHz
Current I
1200 mA
DCR
0.12 Ohm
Length
1.6 mm
Width
0.8 mm
Height
0.8 mm