MMZ1608S202ATA00
TDK
TDK MMZ1608S202ATA00
image shown is a representation only
MMZ1608S202ATA00
Description: MMZ1608S 2000R 200mA Rdc=0,9R Supplier: TDK Matchcode: FEC2000R0603 Rutronik No.: FE4630 Unit Pack: 4000 MOQ: 4000 Packaging: REEL
Find Alternatives Datasheet
Design size
0603
Impedance Z
2000 Ohm
Testfrequency
100 MHz
Current I
200 mA
DCR
0.9 Ohm
Length
1.6 mm
Width
0.8 mm
Height
0.8 mm
T(A)min
-55 °C
T(A)max
125 °C
Tolerance
25 %