MMZ1608R600ATA00
TDK
TDK MMZ1608R600ATA00
image shown is a representation only
MMZ1608R600ATA00
Description: MMZ1608R 60R 800mA Rdc=0,1R Supplier: TDK Matchcode: FEC60R0603 Rutronik No.: FE4098 Unit Pack: 4000 MOQ: 4000 Packaging: REEL
Find Alternatives Datasheet
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
Mounting
SMD
Design size
0603
Impedance Z
60 Ohm
Testfrequency
100 MHz
Current I
800 mA
DCR
0.1 Ohm
T(A)min
-55 °C
T(A)max
125 °C
Tolerance
25 %