C3216X7R1H105K160AB
TDK
TDK C3216X7R1H105K160AB
image shown is a representation only
C3216X7R1H105K160AB
Description: KC 1,0µF 1206 10% 50V X7R Supplier: TDK Matchcode: KC1,0U1206X7R050K NORM Rutronik No.: KKK21080 Unit Pack: 2000 MOQ: 2000 package: 1206 Packaging: REEL BLI
C(N)
1µ F
Dielectric
X7R
V(N)
50 V
Tolerance
10%
T(A) min
-55 °C
T(A) max
+125 °C
Bendingstrength
1 mm
Length
3.2 mm
Diameter/width
1.6 mm
Height
1.6 mm
Tape type
7 inch
Tape width
8 mm
Tape pitch
4 mm
ABC-Code
C
Supplier Lead time
16 weeks
SAMSUNG Electro-Mechanics
SAMSUNG EM CL31B105KAHNNNE
CL31B105KAHNNNE
Passive Components
  • KC 1,0µF 1206 10% 25V X7R