GRM31CR72A105KA01L
MURATA
MURATA GRM31CR72A105KA01L
image shown is a representation only
GRM31CR72A105KA01L
Description: KC 1,0µF 1206 10% 100V X7R Supplier: MURATA Matchcode: KC1,0U1206X7R100K NORM Rutronik No.: KKK18786 Unit Pack: 2000 MOQ: 2000 package: 1206 Packaging: REEL BLI
C(N)
1µ F
Dielectric
X7R
V(N)
100 V
Tolerance
10%
T(A) min
-55 °C
T(A) max
+125 °C
Bendingstrength
1 mm
Length
3.2 mm
Diameter/width
1.6 mm
Height
1.6 mm
Tape type
7 inch
Tape width
8 mm
Tape pitch
4 mm
ABC-Code
B
Supplier Lead time
18 weeks
Alternatives
SAMSUNG Electro-Mechanics
SAMSUNG EM CL31B105KAHNNNE
CL31B105KAHNNNE
Passive Components
  • KC 1,0µF 1206 10% 25V X7R