C2012X7R2A104K125AE
TDK
TDK C2012X7R2A104K125AE
image shown is a representation only
C2012X7R2A104K125AE
Description: KC 100nF 0805 10% 100V X7R STAG Supplier: TDK Matchcode: KC100N0805X7R100K NORMSTAG Rutronik No.: KKH1155 Unit Pack: 2000 MOQ: 8000 package: 0805 Packaging: REEL BLI
C(N)
100n F
Dielectric
X7R
V(N)
100 V
Tolerance
10%
Design / type
STAG
T(A) min
-55 °C
T(A) max
+125 °C
Bendingstrength
5 mm
Length
2 mm
Diameter/width
1.25 mm
Height
1.25 mm
Tape type
7 inch
Tape width
8 mm
Tape pitch
4 mm
Packaging
REEL BLI
Automotive
NO
RoHS Status
RoHS-conform
Package
0805
Style
CHIP
ECCN
EAR99
Customs Tariff No.
Country
Japan
ABC-Code
C
Supplier Lead time
16 weeks
Request or order:
Please login
Rutronik24 e-commerce is for corporate customers and organisations only.
Prices
Alternatives
YAGEO
YAGEO CS0805KKX7R0BB104
CS0805KKX7R0BB104
Passive Components
  • KC 100nF 0805 10% 100V X7R...