C3225X7T2J104K160AE
TDK
TDK C3225X7T2J104K160AE
image shown is a representation only
C3225X7T2J104K160AE
Description: KC 100nF 1210 10% 630V X7T STAG Supplier: TDK Matchcode: KC100N1210X7T630K NORMSTAG Rutronik No.: KKK24718 Unit Pack: 2000 MOQ: 2000 package: 1210 Packaging: REEL BLI
Find Alternatives Datasheet
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
C(N)
100n F
Case size
1210
Dielectric
X7T
V(N)
630 V
Tolerance
10%
Product status
PRODUCTION
Design / type
STAG
Purpose of use
COMMERCIAL
T(A) min
-55 °C
T(A) max
+125 °C
Bendingstrength
5 mm
Termination
NISN
Length
3.2 mm
Diameter/width
2.5 mm
Height
1.6 mm
Tape type
7 inch
Tape width
8 mm
Tape pitch
4 mm
Packaging
REEL BLI
Automotive
NO
RoHS Status
RoHS-conform
Package
1210
Style
CHIP
ECCN
EAR99
Customs Tariff No.
Country
Japan
ABC-Code
B
Supplier Lead time
16 weeks
Request or order:
Please login
Rutronik24 e-commerce is for corporate customers and organisations only.
Prices
Alternatives
YAGEO
YAGEO CS0805KKX7R0BB104
CS0805KKX7R0BB104
Passive Components
  • KC 100nF 0805 10% 100V X7R...