B72520T0350K062
TDK EPCOS
TDK EPCOS B72520T0350K062
image shown is a representation only
B72520T0350K062
Description: VC 1206 DC=45V CL=90V 0,4J Supplier: TDK EPCOS Matchcode: VC35V1206 Rutronik No.: WVDR3128 Unit Pack: 2000 MOQ: 4000 package: 1206 Packaging: REEL
Package
1206
U(AC)
35 V
U(CL)
90 V
U(DC)
45 V
Max.current
100 A
Max.oper.temp.
125 °C
Energy
0.4 J
Automotive
NO
Packaging
REEL
Power rating
0.008 W
RoHS Status
RoHS-conform
Height
1.7 mm
Length
3.2 mm
Width
1.6 mm
Min.oper.temp.
55 °C