CIF16B05-0N
SAURO
SAURO CIF16B05-0N
image shown is a representation only
CIF16B05-0N
Description: 16P Pluggable_Plug 5.08mm &MARKING Black Supplier: SAURO Matchcode: CIF16B050N Rutronik No.: COREC32167 Unit Pack: 75 MOQ: 600 Packaging: BULK
No.of contacts
16
Contact pitch
5.08 mm
Current rating
16.0 A
Voltage rating
300 V
Oper.temp.min.
-40 °C
Oper.temp.max.
120 °C