SCT2750NYTB
ROHM
ROHM SCT2750NYTB
image shown is a representation only
SCT2750NYTB
Description: SiC-N 1700V 750mOhm 6A TO268 Supplier: ROHM Matchcode: SCT2750NYTB Rutronik No.: TMOS1871 Unit Pack: 800 MOQ: 800 package: TO268 Packaging: REEL
Find Alternatives Datasheet
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
Configuration
N-CH
V(DS)
1700 V
I(D)at Tc=25°C
6 A
RDS(on)at 10V
750 mOhm
Q(g)
17 nC
P(tot)
57 W