RUF015N02TL
ROHM
ROHM RUF015N02TL
image shown is a representation only
RUF015N02TL
Description: N-CH+ESD 20V 1,5A 180mOhm TUMT3 Supplier: ROHM Matchcode: RUF015N02TL Rutronik No.: TMOS1609 Unit Pack: 3000 MOQ: 3000 package: TUMT3 Packaging: REEL
Find Alternatives Datasheet
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
Configuration
N-CH
V(DS)
20 V
I(D)at Tc=25°C
1.5 A
RDS(on)at 10V
180 mOhm
Q(g)
1.8 nC
P(tot)
0.8 W