RTQ035N03TR
ROHM
ROHM RTQ035N03TR
image shown is a representation only
RTQ035N03TR
Description: N-CH 30V 3,5A 38mOhm@4,5V TSMT6 Supplier: ROHM Matchcode: RTQ035N03 Rutronik No.: TMOSS6369 Unit Pack: 3000 MOQ: 3000 package: TSMT6 Packaging: REEL
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
Configuration
N-CH
V(DS)
30 V
I(D)at Tc=25°C
3.5 A
Q(g)
4.6 nC
P(tot)
1.25 W
Logic level
NO
Mounting
SMD
Fast bodydiode
NO
Automotive
Package
TSMT6
RoHS Status
RoHS-conform
Packaging
REEL
ECCN
EAR99
Customs Tariff No.
Country
Japan
Supplier Lead time
20 weeks
Request or order:
Please login
Obsolete Part
Supplier Last Time Buy: 01.09.2027
On request
On request
Rutronik24 e-commerce is for corporate customers and organisations only.
Follow-up article Unit Pack
Unit Price
Stock Info
ROHM
ROHM RQ6E035TNTR
RQ6E035TNTR
N-CH 30V 3.5A 40mOhm at 4V TSMT6