RSQ045N03TR
ROHM
ROHM RSQ045N03TR
image shown is a representation only
RSQ045N03TR
Description: N-CHAN.-FET VGSon 4V 4,5A TSMT6 Supplier: ROHM Matchcode: RSQ045N03 Rutronik No.: TMOSS6161 Unit Pack: 3000 MOQ: 3000 package: TSMT6 Packaging: REEL
Datasheet
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
Configuration
N-CH
V(DS)
30 V
I(D)at Tc=25°C
4.5 A
RDS(on)at 10V
27 mOhm
P(tot)
1.25 W
Fast bodydiode
NO
Automotive
NO
Package
TSMT6
RoHS Status
RoHS-conform
Packaging
REEL
ECCN
EAR99
Customs Tariff No.
Country
Japan
ABC-Code
B
Supplier Lead time
20 weeks
Request or order:
Please login
Obsolete Part
Supplier Last Time Buy: 01.09.2027
On request
On request
Rutronik24 e-commerce is for corporate customers and organisations only.
Follow-up article Unit Pack
Unit Price
Stock Info
ROHM
ROHM RQ6E055BNTCR
RQ6E055BNTCR
N-CH 30V 5.5A 19mOhm TSMT6