RSQ015P10HZGTR
ROHM
ROHM RSQ015P10HZGTR
image shown is a representation only
RSQ015P10HZGTR
Description: P-CH 100V 1,5A 350mOhm SOT457T Supplier: ROHM Matchcode: RSQ015P10HZGTR Rutronik No.: TMOS2603 Unit Pack: 3000 MOQ: 3000 package: SOT-457T Packaging: REEL
Find Alternatives Datasheet
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
Configuration
P-CH
V(DS)
100 V
I(D)at Tc=25°C
1.5 A
RDS(on)at 10V
350 mOhm
Q(g)
17 nC
P(tot)
1.25 W