RR274EA-400TR
ROHM
ROHM RR274EA-400TR
image shown is a representation only
RR274EA-400TR
Description: RECTIF DIODE 0,5A 400V TSMD5 Supplier: ROHM Matchcode: RR274EA-400 Rutronik No.: DLGL6444 Unit Pack: 3000 MOQ: 3000 package: TSMD5 Packaging: REEL
Datasheet
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
I(F)
0.5 A
V(RRM)
400 V
U(F)
1.1 V
T(j)max
150 °C
I(FSM)
8 A