RR264MM-400TFTR
ROHM
ROHM RR264MM-400TFTR
image shown is a representation only
RR264MM-400TFTR
Description: RECTIFY DIODE 1A 400V SOD123FL Supplier: ROHM Matchcode: RR264MM-400TFTR Rutronik No.: DLGL6247 Unit Pack: 3000 MOQ: 3000 package: SOD123FL Packaging: REEL
Datasheet
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
I(F)
1 A
V(RRM)
400 V
U(F)
0.95 V
T(j)max
150 °C
I(FSM)
25 A