RBR1VWM60ATR
ROHM
ROHM RBR1VWM60A8SMTR
image shown is a representation only
RBR1VWM60ATR
Description: SCHOTTKY DIODE 60V 1A PMDE Supplier: ROHM Matchcode: RBR1VWM60ATR MPP Rutronik No.: DSKY6687 Unit Pack: 3000 MOQ: 24000 package: SOD-128 Packaging: REEL
V(RRM)
60 V
I(F)per diode
1 A
V(F)
0.53 V
T(j) max
150 °C
I(FSM)
20 A