RB521SM-30T2R
ROHM
ROHM RB521SM-30T2R
image shown is a representation only
RB521SM-30T2R
Description: SCHOTTKY-DIODE 30V 0,2A EMD2 Supplier: ROHM Matchcode: RB521SM-30 Rutronik No.: DSKYS6149 Unit Pack: 8000 MOQ: 8000 package: SOD523 Packaging: REEL
Find Alternatives Datasheet
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
V(RRM)
30 V
Configuration
SINGLE
I(F)per diode
0.2 A
V(F)
0.47 V
Mounting
SMT
Technology
Schottky
T(j) max
150 °C
I(FSM)
1 A