RB168MM150TR
ROHM
ROHM RB168MM150TR
image shown is a representation only
RB168MM150TR
Description: SCHOTTKY-DIODE 1A 150V SOD-123FL Supplier: ROHM Matchcode: RB168MM150TR MPP Rutronik No.: DSKY6610 Unit Pack: 3000 MOQ: 36000 package: SOD-123FL Packaging: REEL
V(RRM)
150 V
I(F)per diode
1 A
V(F)
2.5 V
T(j) max
150 °C
I(FSM)
50 A