RB160MM-90TR
ROHM
ROHM RB160MM-90TR
image shown is a representation only
RB160MM-90TR
Description: SCHOTTKY-DIODE 1A 90V PMDU Supplier: ROHM Matchcode: RB160MM-90 Rutronik No.: DSKYS6075 Unit Pack: 3000 MOQ: 3000 package: SOD123 Packaging: REEL
V(RRM)
90 V
Configuration
SINGLE
I(F)per diode
1 A
V(F)
0.73 V
Mounting
SMT
Technology
Schottky
T(j) max
150 °C
I(FSM)
30 A