RB058L150DDTE25
ROHM
ROHM RB058L150DDTE25
image shown is a representation only
RB058L150DDTE25
Description: Schottky Barrier Diode 150V 3A DO-214AC Supplier: ROHM Matchcode: RB058L150DDTE25 MPP Rutronik No.: DSKY6786 Unit Pack: 1500 MOQ: 19500 package: DO-214AC Packaging: REEL
Datasheet
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
V(RRM)
150 V
I(F)per diode
3 A
V(F)
0.85 V
Mounting
SMD
Technology
SCHOTTKY
T(j) max
175 °C
I(FSM)
90 A