RB051L-40TE25
ROHM
ROHM RB051L-40TE25
image shown is a representation only
RB051L-40TE25
Description: SCHOTTKY-DIODE 40V 3A SMA Supplier: ROHM Matchcode: RB051L-40 Rutronik No.: DSKY4498 Unit Pack: 1500 MOQ: 1500 package: SMA Packaging: REEL
Find Alternatives
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
V(RRM)
40 V
Configuration
SINGLE
I(F)per diode
3 A
V(F)
0.45 V
Mounting
SMT
Technology
Schottky
T(j) max
125 °C
I(FSM)
70 A
Automotive
NO
Package
SMA
RoHS Status
RoHS-conform
Packaging
REEL
ECCN
EAR99
Customs Tariff No.
Country
China
ABC-Code
B
Supplier Lead time
16 weeks
Request or order:
Please login
Rutronik24 e-commerce is for corporate customers and organisations only.
Prices
Alternatives
DIOTEC
DIOTEC SK34
SK34
Semiconductors
  • SCHOTTKY DIODE 3A 40V SMC