BU25TA2WNVX-TR
ROHM
ROHM BU25TA2WNVX-TR
image shown is a representation only
BU25TA2WNVX-TR
Description: LDO VREG 2.5V 200mA SON004X1216 Supplier: ROHM Matchcode: BU25TA2WNVX-TR Rutronik No.: ICSPR8477 Unit Pack: 5000 MOQ: 5000 package: SSON04X12 Packaging: REEL
Find Alternatives Datasheet
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
Mode
POS
Output Voltage
2.5 V
Output current
0.2 A
Input Voltage
6 V
Package
SSON04X12
Automotive
NO
Op.Temp R.min
-40 °C
Dropout Voltage
200 mV
Tolerance
1 %
Op.Temp R.max
85 °C