BD28C54FJ-LBE2
ROHM
ROHM BD28C54FJ-LBE2
image shown is a representation only
BD28C54FJ-LBE2
Description: PWM Control type DC/DC IC 28V 2mA SOP-J8 Supplier: ROHM Matchcode: BD28C54FJ-LBE2 Rutronik No.: ICACDC1133 Unit Pack: 2500 MOQ: 2500 package: SOP-J8 Packaging: REEL
Find Alternatives Datasheet
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
Type
DCDC
V(cc)
14.5 V
V(in)max
28 V
V(out)
28 V
I(out)
0.002 A
f(s)
26500 Hz
T(A)min
-40 °C
T(A)max
125 °C