R4N-2314-23-1024WT
RELPOL
RELPOL R4N-2314-23-1024WT
image shown is a representation only
R4N-2314-23-1024WT
Description: POWER THT 24DC 4CO 7A Supplier: RELPOL Matchcode: R4N2314231024WT Rutronik No.: REL9512 Unit Pack: 10 MOQ: 10 Packaging: TUBE
Find Alternatives Datasheet
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
Coil voltage
24 V
Coil type
MONOSTABLE
Normaly open
0
Chg.over
4
Normaly closed
0
Coil resistance
640 Ohm
P(N) coil
0 mW
No. of coils
1
Switch current
7 A
Switch volt[AC]
230 V[AC]
Switch volt[DC]
24 V[DC]
Contact materia
AGNIAU
Length
21 mm
Width
27.4 mm
Height
35.5 mm