R-78HE5.0-0.3
RECOM
RECOM R-78HE5.0-0.3
image shown is a representation only
R-78HE5.0-0.3
Description: SwitchReg 6,5-72V to 05V 0.3A THT Supplier: RECOM Matchcode: R-78HE5.0-0.3 Rutronik No.: ICDCDC4895 Unit Pack: 42 MOQ: 42 package: SIP3 Packaging: TUBE
Power
0.3 A
Output current
300 mA
Vin(min)
6.5 V(DC)
Vin(max)
72 V(DC)
V out
05 V(DC)