R-78W9.0-0.5
RECOM
RECOM R-78W9.0-0.5
image shown is a representation only
R-78W9.0-0.5
Description: SwitchReg 11-32V to 9.0V 0.5A wired Supplier: RECOM Matchcode: R-78W9.0-0.5 Rutronik No.: ICDCDC4751 Unit Pack: 25 MOQ: 25 package: SIP3 Packaging: BOX
Find Alternatives Datasheet
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
Power
0.5 A
Output current
500 mA
Vin(min)
11 V(DC)
Vin(max)
32 V(DC)
No.of outputs
SINGLE
V out
9.0 V(DC)