R-78HB9.0-0.5
RECOM
RECOM R-78HB9.0-0.5
image shown is a representation only
R-78HB9.0-0.5
Description: SwitchReg 14-72V to 9.0V 0.5A THT Supplier: RECOM Matchcode: R-78HB9.0-0.5 Rutronik No.: ICDCDC3464 Unit Pack: 42 MOQ: 42 package: SIP3 Packaging: TUBE
Power
0.5 A
Output current
500 mA
Vin(min)
14 V(DC)
Vin(max)
72 V(DC)
V out
9.0 V(DC)