R-78HB15-0.5
RECOM
RECOM R-78HB15-0.5
image shown is a representation only
R-78HB15-0.5
Description: SwitchReg 20-72V to 15V 0.5A THT Supplier: RECOM Matchcode: R-78HB15-0.5 Rutronik No.: ICDCDC1306 Unit Pack: 1 MOQ: 1 package: SIP3 Packaging: TUBE
Find Alternatives Datasheet
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
Power
0.5 A
Output current
500 mA
Vin(min)
20 V(DC)
Vin(max)
72 V(DC)
No.of outputs
SINGLE
V out
15 V(DC)