R-78B5.0-1.5L
RECOM
RECOM R-78B5.0-1.5L
image shown is a representation only
R-78B5.0-1.5L
Description: SwitchReg 6.5-18V to 5.0V 1.5A THT Supplier: RECOM Matchcode: R-78B5.0-1.5L Rutronik No.: ICDCDC3465 Unit Pack: 1 MOQ: 1 package: SIP3 Packaging: TUBE
Power
1.5 A
Output current
1500 mA
Vin(min)
6.5 V(DC)
Vin(max)
18 V(DC)
V out
5.0 V(DC)