R-78AA3.3-0.5SMD
RECOM
RECOM R-78AA3.3-0.5SMD
image shown is a representation only
R-78AA3.3-0.5SMD
Description: SwitchReg 4.75-32V to 3.3V 0.5A SMD Supplier: RECOM Matchcode: R-78AA3.3-0.5SMD Rutronik No.: ICDCDC1841 Unit Pack: 33 MOQ: 33 package: SMD 10 Pin Packaging: TUBE
Find Alternatives Datasheet
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
Power
0.5 A
Output current
500 mA
Vin(min)
4.75 V(DC)
Vin(max)
32 V(DC)
No.of outputs
SINGLE
V out
3.3 V(DC)
CSC Protection
YES
Reg./Unreg.
REG
Series
Innoline
Automotive
NO
Package
SMD 10 Pin